2022/02/08

همزاد شیطان

قبل از توضیحات بیشتر و ارائه ی مطالب ضروری، بهتر است حقیقت بازاریابی شبکه ای را روشن کنیم. شما قبل از شروع نخستین قدم کسب و کار بازاریابی باید ساختار فکری تان را آماده کنید، به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که خودتان را برای موفقیت متقاعد کنید.

کلاهبرداری هرمی

همان طور که در فصل قبل توضیح دادیم، بازاریابی شبکه ای، نوعی کلاه برداری هرمی نیست، بلکه تجارتی شرعی و قانونی با هدف فروش محصولات و خدمات است.

کلاه برداری برای یک شبه ثروتمند شدن

بازاریابی شبکه ای قطعا کلاه برداری به اسم ثروتمند شدن سریع نیست؛ برنامه ی کاری است و نیازمند تلاش برای عرضه ی محصولات و خدمات و ساخت شبکه ی خودتان. سیستمی عادلانه است که با توجه به تلاشتان به شما پاداش می دهد، نه با توجه به اینکه زودتر در شبکه عضو شده اید.

تجارتی آسان

بازاریابی شبکه ای تجارتی آسان نیست، تجارتی است که با تجارت های مرسوم و سنتی تفاوت چشمگیری دارد. هر چند میزان سرمایه و خطرپذیری آن کم است، تلاش فراوانی برای موفقیت می طلبد و به همین دلیل بیشتر افراد، بازاریابی شبکه ای را ترک می کنند.

چند نفر را استخدام کنید و حتما به موفقیت برسید

عضو کردن چند نفر و حمایت آنها، شما را به موفقیت نمی رساند. شما مجبورید به آنها کمک کنید و انگیزه و آموزش دهید؛ چرا که موفقیت شما به موفقیت آنها وابسته است. به علاوع، شما باید همیشه در جست و جوی افراد جدید برای جایگزین کردن کسانی باشید که بازاریابی شبکه ای را ترک می کنند. مقوله های گوناگونی از زیر مجموعه ها وجود دارد: زیر مجموعه هایی که فعال نیستند و فقط از محصولات استفاده می کنند، زیر مجموعه هایی که نیمه وقت کار می کنند یا آنهایی که همه ی قدرت و انرژی شان را برای این کسب و کار گذاشته اند. متاسفانه، بیشتر افراد جزو دو دسته ی اول هستند.

بی نیاز از سرمایه گذاری

بازاریابی شبکه ای نوعی کسب و کار است و مثل هر کسب و کار دیگری به سرمایه گذاری احتیاج دارد؛ اگر چه به سرمایه گذاری هنگفتی نیاز ندارد. مثلا شما با اجاره ی دفتر و استخدام کارمند نیاز ندارید؛ اما باید در برخی زمینه ها سرمایه گذاری کنید. شما به هر حال باید متحمل هزینه ای شوید، مثل سفر کردن و شرکت در نشست ها و خرید نوار، سی دی، کتاب و…. . اینها سرمایه گذاری بزرگی نیست؛ اما برای موفقیت و ادامه ی کار به صورت حرفه ای به این سرمایه گذاری احتیاج دارید.

خطرپذیر نیست

خطرپذیری در بازاریابی شبکه ای نزدیک به صفر است؛ اما خطرهای خاص خودش را دارد و همه ی اعضا موفق نمی شوند. ممکن است شما زمان و پولتان را سرمایه گذاری کنید؛ اما موفق نشوید. اگرچه خطر پذیری و ضرر بازاریابی شبکه ای در مقایسه با تجارت های موسوم و سنتی بسیار کم است؛ پاداشی که دریافت می کنید بسیار مهم تر از هزینه و خطرهایی است که متحمل می شوید و موفق نمی شوید.

احتیاجی به فروش محصول ندارد

در تجارت های مرسوم سنتی، همیشه ارائه ی محصول و خدمات الزامی است. بازاریابی شبکه ای نیز از این قاعده مستثنا نیست. قطعا فروش محصولات و ارائه ی خدمات برای به دست آوردن پول الزامی است تا از طریق آن بتوانیم انعام ها را بپردازیم. اگر شکا به فروش تکیه نکنید، افراد زیر مجموعه تان هم از شما پیروی می کنند و فروش انجام نمی دهد. آن وقت چه کسی قرار است کار فروش را به دست بگیرد؟ البته در بازاریابی شبکه ای، ما فروشنده ی حرفه ای و قهار نیستیم؛ اما بالاخره باید کار فروش را انجام دهیم تا دیگران از ما پیروی کنند و تکثیر شکل بگیرد. به همین دلیل بای هر کسی سهم کوچکی از فروش را به عهده بگیرد و دست یاری دهد.

راهبرانم من را راهنمایی می کنند

به دلیل اینکه راهبران بالادستی شما از موفقیتتان سود می برند، پس هر کمکی که از دستشان بر بیاید به شما می کنند. یادتان باشد که بازاریابی شبکه ای کسب و کار خودتان است و این شما هیتید که برای موفقیتتان باید مسئولیت کارهایتان را به عهده بگیرید؛ در غیر این صورت هیچ اجباری وجود ندارد که راهبرانتان به شما دست یاری دهند.
ممکن است بسیاری از راهبران غیر فعال باشند یا آن قدر درگیر باشند که نتوانند از شما حمایت کنند. در چنین شرایطی سعی کنید از سایر راهبران کمک بگیرید. اگر موفق نشدید راهبری را پیدا کنید که به شما کمک کند، خودتان راهبر شبکه تان شوید. در واقع اگر روی پای خودتان بایسید و مستقل باشید، به موفقیت بیشتری می رسید.

در صورت ترک کار، درآمدتان همچنان ادامه خواهد داشت

تعداد زیادی از بازاریاب ها شبکه ی بزرگی برای خودشان ساخته اند و در حال حاضر درآمد فوق العاده ای دارند و دیگر هیچ تلاشی نمی کنند. این موضوع واقعیت دارد؛ اما شما از کارتان دست نکشید، حتی بازاریاب های خیلی موفق هم هنوز برای مدیریت شبکه کسب و کار بازاریابی شبکه ای وقت می گذارند. متاسفانه بعضی از بازاریاب ها بعد از چند سال دست از کار می کشند و درآمدشان به حسابشان برای همیشه واریز می شود.

من کار می کنم که راهبران موفق شوند

بازاریابی شبکه ای کسب و کار خودتان است. شما میزان موفقیت خودتان را رقم می زنید، نه موفقیت فرد دیگری. راهبران شما نیازمندند که شما را در امور آموزش، انگیزش بخشی، راهنمایی و… حمایت کنند؛ زیرا شرکت با توجه به تقلای و کوشش هر کس به او پاداش می دهد و پاداش ها از حساب شرکت برای شما مستقیم واریز می شود و مبلغی بابت آن از درآمد شما کسر نمی شود. شرکت زمانی بیشتر به شما درآمد می دهد که به زیر مجموعه تان کمک کنید تا موفق باشد.
اگر می خواهید در بازاریابی شبکه ای موفق باشید
ف به بازاریابی شبکه ای مثل کسب و کار خودتان نگاه کنید. اگر چنین تصور کنید، کارتان را با عشق انجام می دهید، سخت کار می کنید و دیگر فکر نمی کنید برای دیگران کار می کنید؛ بنابراین کسب و کار را از آن خود بدانید.

من تاجر موفقی هستم و این کار را به تنهایی انجام می دهم

بازاریابی شبکه ای تفاوت های بسیاری با تجارت های سنتی و مرسوم دارد. اگر آرزوی دارید موفق شوید، باید مفهوم پایه و اساس بازاریابی شبکه ای را یاد بگیرید. شاید تاجری موفق یا حرفه ای باشید؛ اما تا وقتی خودرایی را کنار نگذارید و یادگیری را شرئع نکنید، موفق نمی شوید.
شاید راهبران به اندازه ی شما در زمینه کاری تخصصتان با تجربه، ماهر و دانا نباشند و مثل شما تلاش نکنند؛ اما در زمینه ی بازاریابی شبکه ای که شما می خواهید آن را تجربه کنید، با تجربه تر و داناتر از شما هستند. پس یک مقلد خوب باشید، مطمئنا موفق می شوید.

باید تمام وقت کار کنید تا موفق شوید

افراد زیادی نیمه وقت کار می کنند و موفقیت های بسیاری به دست آورند. لازم نیست تمام وقت کار کنید. برخی افراد وقتی به مقطع خاص و موفقیتی که می خواستند می رسند، شغل قبلی خود ا ترک می کنند. این تصمیم شخصی شماست. اگر تصمیم گرفتید نیمه وقت کار کنید، باید ذهنتان را تمام وقت درگیر کارتان کنید تا به موفقیت دلخواهتان در زمینه ی بازاریابی شبکه ای برسید؛ برای این کسب و کار، دست کم به 7 تا 15 ساعت زمان در هفته نیاز دارید.
هدف این فصل، ترساندن شما از بازاریابی شبکه ای نیست. قصد من آماده سازی شما برای درک حقیقت و اصل بازاریابی شبکه ای است. بازاریابی شبکه ای یکی از بهترین تجارت هایی است که تجربه خواهید کرد. شوق و شور درآمد و موفقیت در این حرفه ارزش چالش هایی را دارد که در مسیر این حرفه با آن روبرو می شوید. بسیار مهم است که از همان ابتدای کار، اطلاعات صحیح، انتظارها و ساختار فکری درستی داشته باشید؛ مخصوصا اگر قصد دازید بزرگترین پیروزی در تاریخ را به نام خودتان ثبت کنید.

برچسب ها
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ اس ام اس فا به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه